Výlet na Pernštejn

Hrad Pernštejn v zimě z dálky

Letos bude určitě náročné plánovat letní dovolenou. Přetrvávající hrozba šíření koronaviru a ekonomický propad nás všechny nás nutí přehodnotit naše každoroční cesty do oblíbených zahraničních destinací. Proto pro vás máme jeden typ na celodenní výlet. Ať už jste z Brna, Blanska, Žďáru nebo třeba Svitav, čtěte dál a nechte se inspirovat.

Spojte Escape Room s hradem Pernštejn!

Nemožnost cestovat po světě nás letos může odradit od plánování dovolené. To by však byla škoda! Letošní léto můžeme využít k prozkoumávání všeho krásného tady u nás. Česko se může pyšnit mnoha turisticky zajímavými místy. Mezi ne bezesporu patří i hrady. Hrad Pernštejn je Středověký hrad druhé poloviny 13. století. V současnosti se jedná o skvěle zachovalý rozsáhlý komplex budov. Najdete zde prvky gotiky, renesance i baroka. I proto se jedná o jeden z nejkrásnějších hradů Československa!

Doporučujeme dorazit na hrad v dopoledních hodinách. Tím si zajistíte, že budete mít dostatek času. Dopolední prohlídky bývají taktéž méně obsazené, než ty odpolední. Zkontrolujte si, že je hrad již znovu otevřen zde

Po prohlídce hradní černé kuchyně vám možná začne kručet v břiše. Poblíž hradu Pernštejn se nachází obec Nedvědice. Autem jste tam za 3 minuty a k dispozici je celá řada restaurací. My doporučujeme Pizzerii 16, nacházející se poblíž vlakové stanice.

Po dobrém jídle je čas na odpolední část programu. Naše Úniková chata se nachází 5 minut autem od Nedvědice. Po příjezdu vám vše vysvětlíme a uvedeme vás do děje. Hra trvá 1-2 hodiny, dle vašich preferencí. Úniková hra je vhodná jak pro dva tak pro partu kamarádů. Zarezervujte si termín na našem Rezervačním systému.

Pokud budete mít zájem, můžete den zakončit procházkou po okolí. Hned nad chatou vás překvapí krásné výhledy. Přímo v chatě vám po hře doporučíme trasy podle vašich časových a fyzických možností.

Na závěr vašeho celodenního výletu se zastavte v roztomilé cukrárně Milena v Nedvědicích. 

Doufáme, že jsme vás inspirovali a těšíme se na vaši návštěvu u nás v Únikové chatě.

Mějte se a hlavně unikněte nudě!